top of page

Na naszym Osiedlu Nowosolna zagościła zima

Wczoraj, 25 listopada 2023 roku, na naszym Osiedlu Nowosolna zagościła zima.

Wygląda na to, że postanowiła zostać z nami na dłużej, ponieważ prognozy zapowiadają mroźne dni. Ten zimowy nastrój przywodzi na myśl piękno ośmioramiennych płatków śniegu, które są niemalże odzwierciedleniem naszego unikatowego, ośmioramiennego skrzyżowania na Osiedlu Nowosolna.
Patrząc na ten płatek śniegu, nie można nie zauważyć oktagonu w jego środku, który jest tak przypominający pierwotny plan osiedla Nowosolna, gdzie centralny plac również przybierał formę ośmioboku. Te symetryczne, rozchodzące się ramiona płatka śniegu, przypominają drogi wybiegające z centralnego punktu naszego osiedla, co jest odzwierciedleniem wizji jego projektantów – harmonii i jedności, które są fundamentem naszej społeczności.


Środkowy oktagon płatka to jak serce Nowosolnej, z którego promieniście rozchodzą się aleje, podobnie jak linie i wzory łączące się w centrum tego drobnego cudu natury. Jest to piękny symbol tego, jak przemyślany układ osiedla sprzyja wspólnotowemu życiu, gdzie wszystkie drogi prowadzą do serca wspólnoty – naszego centralnego skrzyżowania.

Jako Nowosolnianka, nie mogę powstrzymać uśmiechu na myśl o tym, jak natura potrafi nawiązywać do dzieł stworzonych przez człowieka, czy tam na odwrót :)

Ten ośmioramienny płatek śniegu to nie tylko przepiękny przykład sztuki naturalnej, ale także przypomnienie o wyjątkowości miejsca, w którym mam szczęście żyć. Czuję dumę, że mogę być częścią tej historii i tożsamości, która żyje we wzorze ulic i Rynku Nowosolnej, teraz podkreślona przez zimowy, śniegowy motyw.

Zapraszam na zimowy spacer po naszym pięknym Nowosolniańskim lesie.


16 wyświetleń0 komentarzy

Kommentare


bottom of page